Archivi tag: historia e Popullit Shqiptar

59-“Shkenca e Historise” dhe keqarsimimi i shqiptareve

( refleksione mbi librin e Kastriot Dervishit: Historia e Shtetit Shqiptar 1912-2005 ) Kesaj rradhe nuk do te flasim per mesuesit e rendit komunist, por per librat qe shkruajne nxenesit e ketij rendi, menyren se si ata ja trasmetojne brezit … Continua a leggere

Pubblicato in histori | Contrassegnato , , , , , , , , , , , | Commenti disabilitati