Archivi tag: At Viktor Volaj

74 – “Tragjedia” Historike dhe Politike e Gjuhes Shqipe

              (mund të konsiderohet edhe si tragjedi reale intelektuale)   Depërtimi i politikës në problemet historike është një fenomen i vjëtër sa vetë shteti, por në Shqipëri ka qenë një fenomen i rëndomtë deri në atë masë sa kërkush sot … Continua a leggere

Pubblicato in filozofi, histori | Contrassegnato , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Commenti disabilitati